Pasaules čempionāts futbolā 2018

Šogad ikgadējais FIFA pasaules kauss futbolā norisinās tepat, kaimiņzemē Krievijā no 14. jūnija līdz 15. jūlijam. Krievija, tiesības rīkot Pasaules čempionātu futbolā, ieguva 2010. gada decembrī. Interesanti, ka 12 gadu laikā šis ir pirmais Pasaules čempionāts, kas tiek rīkots Eiropā, pēc tam kad 2006. gadā tas norisinājās Vācijā, un pats pirmais čempionāts vēsturē, kas tiek rīkots Austrumeiropā. Par spīti tam, ka futbols noteikti ir viens no populārākajiem sporta veidiem daudzu Eiropas sporta līdzjūtēju sirdīs, Eiropā čempionāts norisināsies tikai 11. reizi.

 

Lai padarītu maksimāli ērtu spēļu skatīšanos un, protams, arī sportistiem dalību čempionātā, spēles nenorisināsies tikai Maskavā, bet gan visās lielākajās un populārākajās Krievijas pilsētās, kopumā 11 stadionos, no kuriem tikai mazākā daļa tiek atjaunoti, bet pārējie celti pilnīgi no nulles. Provizoriski tiek lēsts, ka vidējās izmaksas Krievijai čempionāta rīkošanā sastāda 11,8 miljardus ASV dolāru. Ievērojamus renovācijas, atjaunošanas un modernizācijas darbus, piedzīvoja arī Krievijas transporta infrastruktūra, lai pasaules kausa norise būtu pieejama ikvienam interesentam pasaulē un nerastos problēmas ar līdzjutēju, komandu, tiesnešu un visu citu iesaistīto nokļūšanu galamērķī un uzņemšanu. Piemēram, spēļu dienās, visi līdzjūtēji, kas spēs uzrādīt speciālo fanu ID karti un biļeti, sabiedrisko transportu varēs izmantot bez maksas.

 

Pasaules čempionāts futbolā norisināsies sekojošās Krievijas pilsētās – Samarā, Ņižņij Novgorodā, Volgogradā, Jekaterinburgā, Saranskā, Rostovā pie Donas, Kaļiņingradā, Kazaņā, Maskavā, Sočos, Sankt Pēterburgā.

Stadioni vidēji var uzņemt no 35 000 līdz pat 80 000 futbola fanu no visas pasaules.

 

Šogad par FIFA pasaules kausu cīnīsies 32 komandas. Treniņnometnes visām komandām, līdzīgi kā stadioni, ir izkaisīti pa visu Krieviju, kas ir parasta un normāla prakse šāda veida sporta notikumiem.